Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

Ulaşım Bilgileri

ULAŞIM BİLGİLERİ

Gökçeada, Çanakkale'ye bağlı bir ilçedir. Gökçeada'ya Gelibolu Yarımadası'nda bulunan Kabatepe Limanı'ndan ulaşılabilmektedir.

Gökçeada; Kuzulimanı'ndan Çanakkale'ye 32 deniz mili, Gelibolu Yarımadası'ndaki Kabatepe Limanı'na ise 14 deniz mili uzaklıktadır. Gökçeada'nın çevresinde bulunan Bozcaada, Semadirek ve Limni adalarına şimdilik ulaşım yoktur.

Gökçeada'dan Kabatepe Limanı'na ulaşım GESTAŞ'a bağlı Gökçeada feribotları ile yapılmakta ve bir saat yirmi dakika sürmektedir.

Gökçeada'ya Gelibolu Yarımadası üzerinden gelmek isteyenler Eceabat ilçesinden 12 km. uzaklıkta bulunan Kabatepe Limanı'nından kalkan Gökçeada feribotuna binmelidirler. Çanakkale Limanı'ndan Eceabat ilçesine saat başı arabalı vapur seferleri bulunmaktadır.

İstanbul'dan Kabatepe yaklaşık 350 Km. (TEM oto yolundan Kınalı Tekirdağ çıkışından Tekirdağ, Keşan, Gelibolu üzerinden Kabatepe) Ankara'dan Çanakkale 650 Km. (Polatlı, Eskişehir, Bursa, Gönen, Biga, Çanakkale) İzmir'den Çanakkale 330 Km. (Karşıyaka, Menemen, Aliağa, Ayvalık, Edremit, Ezine, Çanakkale) Bursa'dan Çanakkale 280 Km. uzaklıktadır. Özel araçlarıyla gelmek isteyenler karayolları haritalarından faydalanabilirler.

Gökçeada'ya direkt sadece İstanbul'dan otobüs seferi vardır. Diğer bölgelerden otobüs ile gelmek isteyenler, gemi saatlerine göre kendilerini ayarlamalıdırlar. Gemi saatlerine göre Eceabat-Kabatepe Limanı'na varacak olan araçlara binmelidirler.

Hava ulaşımı şimdilik yapılmamaktadır.

Feribot sefer saatleri: Ulaşım saatleri yaz ve kış mevsimlerine göre değişen özellikler göstermektedir. Yazın sefer sayıları artabilmektedir. Hava muhalefetleri nedeni ile gemi sefer saatlerinde her an değişiklik olabilmektedir. Bu nedenle aşağıda verilen telefondan veya GESTAŞ'ın web sitesinden bilgi alınması daha uygun olacaktır.

GESTAŞ
Çağrı Merkezi: 444 0 752
Web Sitesi: www.gdu.com.tr